Günlük konuşma dili İngilizce olan Yeni Zelanda, bu dilin eğitimi konusunda oldukça eski ve köklü bir geçmişe sahip olma özelliğiyle İngilizce öğrenmek için ideal bir yerdir. Küçük yüzölçümüne karşın gelişmiş iletişim ve ulaşım imkanlarına sahip Yeni Zelanda’da güvenilir ve samimi bir ortamda kaliteli bir eğitim alma şansına sahip olabilirsiniz. Temiz, yeşil doğasıyla Yeni Zelanda size sıcak bir sosyal çevrede, farklı ve heyecan verici öğrenim ve eğlence olanakları sunar.

Yeni Zelanda’da özel İngilizce dil okullarında veya Politeknik Üniversitesi / Teknoloji Enstitüsü kampüslerinde bulunan dil enstitülerinde İngilizce öğrenebilirsiniz.

Yaklaşık olarak İngiltere  veya Japonya kadar bir alana sahip olan Yeni Zelanda, 3.6 milyonluk nüfusu ile kültürel açıdan çok zengin bir ülkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ve coğrafyası ile tanınan Yeni Zelanda’da birçok eğlence ve macera imkanına sahip olabilirsiniz.

Yüksek Kalitede Eğtitim

Yeni Zelanda, İngiltere tarzında, kaliteli bir eğitim geleneğine sahiptir ve öğretim alanındaki gelişimiyle lider konumdadır. Yeni Zelanda’nın, İkinci Dil olarak İngilizce (ESL) gibi alanlardaki eğitimi uluslararası bir kaliteye sahiptir.

Kursunuzu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kurslar 1 ila 48 hafta arasında değişen program seçenekleri sunar. Kursunuzu seçerken dikkat etmeniz gereken 2 önemli husus vardır; Birincisi şu an bulunduğunuz seviye. Gideceğiniz kursun sizin açınızdan faydalı olmasını istiyorsanız seviyenizin altı veya üstünde bir programa katılmamalısınız. Nitekim dil kursu düzenleyen kurumlar genellikle, dönem başında öğrenciyi uygun seviyeye yerleştirmek amacıyla bir sınav yaparlar.

Gelişmiş Olanaklar

Yeni Zelanda’daki (özel veya kolej seviyesinde) İngilizce dil kurumlarının çoğu, dil laboratuarları, video ve kütüphane gibi olanaklara ve bazıları da bilgisayar destekli eğitim sistemlerine sahiptir. Yeni Zelanda’nın İngilizce dil okullarında bunlara ek olarak, öğrenci dinlenme salonları, kafeteryalar, ve yaz programları mevcuttur.