Work and Travel İle Çalışılamayacak İşler

Work and Travel programına katılan öğrenciler aşağıdaki işlerden herhangi birinde çalışamazlar.

  • AuPair, çocuk bakıcılığı
  • Kamp Danışmanlığı
  • Uçaklarda ve gemilerde mürettebat ya da kaptan
  • Şoförlük
  • Öğretmen
  • Tıpla ilgili branşlar ve hasta bakımı gerektiren herhangi bir iş
  • Üreticiden ürünü alıp üçüncü kişilere satmayı içeren tüm satış işleri
  • Pedicap
  • Geceleri çalışmanızı gerektirecek tüm işler
  • Alaska’daki balık fabrikalarındaki işler ile her türlü fabrika ve üretim işleri

Work and Travel İle Çalışılabilecek İşler

Work and Travel programına katılan öğrenciler aşağıdaki işlerden herhangi birinde çalışabilirler.

Sales Person – Satış Elemanı
Başta hediyelik eşya ve giysi satan mağazalar olmak üzere, mağazalara gelen müşterilere satış konusunda yardımcı olur ve mağazanın genel düzeniyle ilgilenirsiniz. Sürekli insanlarla iletişim halinde olacağınızdan, İngilizcenizin gelişmesi açısından oldukça faydalı bir iştir.

Banquet Server – Yemek Servisi Görevlisi
Otel, restoran ve özel davetlerde açık büfe yemek servisinin yapılması ile ilgilenirsiniz. Yoğun bir iştir, sıkılmaya vaktiniz bile kalmaz. İnsanlarla sürekli iletişim halinde olabileceğiniz bir iştir

 

Bartender – Barman – Barmaid – Barback
Barda içki servisinin yapılmasından sorumlu olduğunuz bir iştir.

Bellboy – Kapı Görevlisi
Otel ve benzeri yerlerde misafirleri kapıda karşılar ve eşyaların taşınmasına yardımcı olursunuz.

Cashier – Kasiyer
Mağaza, dükkan, restoranlar ve buna benzer ortamlarda kasiyerlik yapabilirsiniz. Sürekli insanlarla iletişim halinde olacağınızdan, İngilizcenizin gelişmesi açısından oldukça faydalı bir iştir.

 

Front Desk Clerk – Resepsiyonist
Otellerde, tatil beldelerinde misafirlerle ilgilenir, telefonlara cevap verilmesi ve rezervasyonların yapılması işlerinden sorumlu olursunuz. Masa başı bir iş olduğundan yorulmadan çalışabileceğiniz bir iştir.

Fast Food Server – Fast Food Çalışanı
Fast Food restoranlarında yemek satışı, kasiyerlik, masa düzeni vb. işlerin yapılmasından sorumlu olursunuz. Sıkılmadan çalışabileceğiniz, hareketli, eğlenceli bir iştir.

 

Cook – Aşçı
Otel, restoran veya fast food restoranlarında yemeklerin hazırlanması işidir.  Genellikle arkada kısımda çalıştığınız için stresli bir iş değildir.  Sosyal ilişkileriniz de iyi olursa oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca Amerikan mutfağını yakından öğrenmeniz için de güzel bir fırsattır. Böylece gittiğiniz parti ve kokteyllerde öğrendiklerinizle arkadaşlarınıza hava atabilirsiniz

 

Host – Hostess – Host – Hostes
Restoran girişlerinde müşterilerin karşılanması, ilgilenilmesi, yerlerini gösterilmesi ve menünün verilmesi gibi görevlerden sorumlu olduğunuz bir iştir.

 

Waiter – Waitress – Garson
Otellerde, restoranlarda siparişlerin alınması ve yemek servisinin yapılması işidir.

Busser / Busboy – Komi
Restoranlarda masaların temizliği ve düzeninden sorumlu olduğunuz bir iş seçeneğidir.

Dishwasher/ Kitchen Help – Bulaşıkçı veya Mutfak Yardımcısı
Restoranlarda bulaşıkların yıkanması, yemeklerin hazırlanmasına yardımcı olunması ve mutfağın temiz tutulması kısaca mutfak düzeninden sorumlu olacağınız bir iştir.  Genellikle arkada kısımda çalıştığınız için stresli bir iş değildir. Sosyal ilişkileriniz her işte olduğu gibi burada da önemlidir. Böylece sıkılmadan, iş arkadaşlarınızla konuşarak keyifli mesai saatleri geçirebilirsiniz.

 

Lifeguard – Cankurtaran

Otel veya su parklarında havuzlarda cankurtaranlık yaparsınız. Açık havada çalışmanın keyfini çıkarırsınız; bununla beraber, çalıştığınız yerdeki eğlence faaliyetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

 

Beach Attendant – Plaj Çalışanı
Plajda havluların temini, plaj ve soyunma kabinlerinin düzeni ve temizliğinden sorumlu olursunuz.

 

Ticket Sales – Bilet Satışı

Eğlence parklarında veya milli parklarda bilet satışı görevini üstlenirsiniz. İnsanlarla sürekli iletişim halinde olmanızın yanı sıra açık havada çalışmanın keyfini de yaşarsınız. Çalıştığınız yerdeki eğlence faaliyetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilmeniz de işin en güzel yanlarından birisidir

 

Park Attendant – Park Görevlisi

Otel, restoran, kafe, ve eğlence yerlerinde müşterilerin arabalarını park ettiğiniz bir iş seçeneğidir.

Photographer – Fotoğrafçı
Eğlence parklarında ziyaretçilerin fotoğraflarının çekilmesi ve satışından sorumlu olursunuz. Eğlencenin merkezinde çalışacağınız için sıkılmaya vaktiniz bile  kalmaz

Maintenance – Bakım veTadilat İşleri
Başta otellerde olmak üzere bahçe, çevre düzenlemesi ve benzeri işler yaparsınız.

Cleaning Attendant – Janitor – Maid – Temizlik Görevlisi
Otel, eğlence parkları, su parkları, mağaza, ofis veya restoranlarda temizlik işlerinden sorumlu olduğunuz bir iş seçeneğidir.

Housekeeper – Kat Görevlisi
Otellerde odaların temizlenerek genel düzenin sağlanmasından sorumlu olursunuz. Sosyal ilişkileriniz de iyi olursa iş arkadaşlarınızla birlikte oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz

 

Laundry Person – Çamaşırhane GörevlisiOteller ve benzeri yerlerde çamaşırhanede çalıştığınız bir iş seçeneğidir. Çok yorulmayacağınız, stressiz bir iştir.