Öğrencilik hayatımın son bulmamasından önce,  Amerika’da gezmek, dil becerimi geliştirmek, farklı arkadaşlar edinmek, okyanusu görmek  ve bu tecrübelerimi iş hayatına atılırken kariyerime eklemek aklımdaydı. Nitekim benden önce bu hayallerimi gerçekleştirmiş ve Ozman Yurtdışı Eğitim şirketiyle WAT yapmış arkadaşlarımın tavsiyesiyle bu hayalimi ben de bu yıl gerçekleştirdim.

Amerika maceramı tek başıma planlamıştım çünkü dil becerimi geliştirmeyi ve karşılaşacağım zorluklar karşında tek başıma mücadele etmeyi fikir edindim. Bu benim görüşümdü ve bu programa katılıp Amerika macerama başladım. İlk önce şirketimin hem Türkiye’de, hem Amerika’da yaptığı oryantasyon seminerlerine katılarak edindiğim bilgiler doğrultusunda işime başlayıp ve güzel bir noktayla sonlandırdım ve hiç bir problem de dahi yaşamadım. Ayrıca programa tek başıma gittim fakat farklı ülkelerden benim gibi WAT öğrencilerinden çok arkadaş edindim. Programımın Work kısmını bu şekilde bitirdikten sonra herkesin hayali olan Travel kısmında gidebileceğim yerlere gidip, çok güzel bir nokta koydum.

Program sonundaki tecrübelerimi merak ederseniz; dil becerimi geliştirdim, farklı kültürleri, yemekleri, insanları, yaşam biçimini tanıdım, unutamayacağım güzel yerleri gezdim, bir çok farklı ülkeden ABD’den arkadaşlar edindim. İş hayatıma başlamadan güzel bir referans katmış da oldum. Kesinlikle, tavsiye edip bu tecrübeleri sizin de yaşamanızı isterim.
Teşekkürler…

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

SEDAT MADEN