WAT programımı Orlando Flo Rida’da Universal Studios’ta çalışarak yaptım. Parkın içindeki en heycan verici roller-coaster olan HULK’ta kasiyerlik yapıyor ve fotoğraf satıyordum. Universal Studios gibi bir yerde çalışmak arka arkaya bir çok ayrıcalığıda beraberinde getirdi. Bir kere eğlenmeyi gerçekten seven her insanın 1 günlüğüne bile olsa gelmek için can attığı bu park bize çalıştığımız süre boyunca girişi ücretsizdi. İnsanların 1 defa binebilmek için saatlerce beklediği Roller Coaster’lara belki ben yüzlerce kez binmişimdir.

Herkesin fotoğraf çekmek için yarıştığı park içerisindeki o efsanevi meşhur karakterlerle belkide onlarca kez fotoğraf çekilmişimdir. Hatta parkın arka kısmında oturup beraber yemek yemişimdir :).. Ayrıca çalışanlarına verdikleri Team Member Id sayesinde Universal Studios dışında Sea World, Tampa’da ki Bucsh Gardens gibi tema parkların girişleri de tamamen ücretsizdi. Wet’n Wild, Aquatica gibi aqua parklarda ise tatminkar indirimler mevcuttu. Yani bir ailenin belkide bütün bir sene hayalini kurduğu 15 günlük bir tatili ben 3.5 ay yaptım arkadaşlar. Gerçekten mükemmel bir deneyimdi. Ve tabi bir de cadılar bayramı dolayısıyla USO’nun park içerisinde özel olarak yaptığı Halloween Horror Nights ile çok güzel geceler geçireceksiniz ve Orlando’ya veda ederken bir gece önceki HHN evlerini asla unutmayacaksınız.

Para kazanma kısmına gelirsek önünüzde 2 seçenek belirlemelisiniz. Ya bütün gününüzü park içerisinde çeşitli yerlerde çalışarak geçireceksiniz ki o zaman ciddi anlamda paralar kazanabilirsiniz. Yada izin günlerinizi ve çalışma saatlerinizi biraz esnek yapıp gerçekten bu mükemmelliğin keyfini çıkaracaksınız. Ama herşey bir yana eğer WAT programınızda yolunuz buraya düşerse emin olun ki hayatınız boyunca unutamayacağınız bir yaz geçirirsiniz. İngilizce kısmına gelirsek; benim ingilizceme gerçekten çok büyük bir katkısı oldu bu programın. Çünkü çalıştığım yerdeki tek Türk bendim hatta tek WAT öğrencisi bendim. Bu da benim ingilizceme oldukça katkı sağladı. Zaten USO çok büyük 2 parktan oluşuyor eğer aklınızı kullanırsanız böyle bir yerde insanın ingilizcesini geliştirmemesi mümkün olamaz. Çünkü her zaman insanlarla iletişim içerisinde oluyorsunuz. Ve bir önemli not. Eğer Flo Rida’ya gidiyorsanız yanınızda kesinlikle ve kesinlikle simsiyah bir ayakkabı ve dizinize kadar sizi koruyacak bir yağmurluk götürün!!! Kesinlikle ve kesinlikle bu ikisini unutmayın gençler sonra bana çok teşekkür edeceksiniz oraya gittiğinizde 🙂