Yurtdışı’na çıkmak başka yerleri görmek her zaman hayalim olmuştu. Çoğu insanında öyledir zaten.Ancak bu hayalimi gerçekleştireceğim aklımın ucundan bile geçmezdi ta ki geçtiğimiz yaza kadar. Bunu gerçekten yapabileceğime inandığım zaman ise her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırdım ve sonunda OZMAN’a ulaştım.

OZMAN’a gittim ve Hale Hanımla konuştuktan sonra kesin kararımı verdim.Artık her kafadan bir ses dinlememe gerek yoktu çünkü OZMAN tüm sorularımı cevaplıyordu. Daha sonra kendi isteğime göre bana en uygun yeri seçtim ve hayatımda hiç unutamayacağım bir tecrübenin başlangıcını yapmış oldum. Tabi ki başta ilk kez yurtdışı tecrübem olduğu için biraz zorlandım ama biraz cesaretle her zorluğun üstesinden gelebildim. Programın bitişinde tekrar geleceğim günün hayalini kuruyordum.

Program bana özellikle dil açısından çok şey kattı. Yabancı toplumların hep filmlerde dizilerde gördüğümüz yaşamlarını gerçekte görme fırsatına kavuştum.Ayrıca çocukluğumdan beri hayalini kurduğum şehirleri gezmek benim için paha biçilemezdi. Herkesin mutlaka yapaliyorken yapması gereken bir program.Bu güzel tecrübeyi yaşamamda bana yardımcı oldukları için başta Hale Hanım ve Cihan Bey olmak üzere tüm OZMAN ailesine teşekkürü borç bilirim.

Levent Palaz