Amerika ya gitmeye 2013 yılında karar verdim, ancak bazı sebeplerden dolayı o yaz gidemedim. Artık bu programa katılmam neredeyse zorunluluktu benim için çünkü kariyerim , okuduğum bölüm ve bakış açısından bana katacağı çok şey olacaktı bu deneyimin.

Herkesin aksine, ben çok hayal etmeden beklentilerimi yükseltmeden fazla soru sormadan 2014 yazı için yola çıktım Amerika yolculuğuma Tabi ki gerekli araştırmalarımı yaptım ve iş konaklama garantimin olması yeterliydi. Bu bir yaz programı olduğu için bu deneyimimi yazlık bir yerde geçirmek istedim Ocean City MD bu anlamda bulunabileceğim en harika yerdi. Turistik yaz sezonu boyunca canlı ve harika sahili ile bana her seferinde ne kadar doğru bir tercih yaptığımı gösterdi. Oldukça küçük bir yerleşim yeri olduğunu söylemeliyim sürekli ayı kişilerle karşılaşıyordum  çalıştığım restoranda önce food runner olarak daha sonra da server olarak işe devam ettim. Manager’ımdan patronuma kadar herkes oldukça yardımsever ve cana yakındı tabiî ki çalışma saatleri bazen çok ağır geliyordu ama birlikte çalıştığımız farklı Avrupa ülkelerinden gelen Exchange öğrencileriyle bunu kolayca aşıyorduk. Bu deneyimi insan hayatında en az 1 kez yaşamalı.

Çalışma sorumluluğunu daha iyi öğreten daha iyi bir program olduğunu düşünmüyorum. Yalnız süreçte sabırlı olmak, olabilecek iyi ve kötü her şeye hazırlıklı olmak ve her zaman çözüm odaklı olmanız bu programın keyfini daha çok çıkarmanızı sağlayacaktır.