Work and travel, kesinlikle gideyim para kazanıp gezeyim geleyim diye düşünebileceğiniz bir program değildir; çok daha fazlasıdır.

İlk yıl gitmeden önce aklımda sadece gidip vasat olan İngilizceme bir şeyler katıp geriye dönüp baktığımda “Amerika’ya da gittim ya yeter bana” diyebilmek vardı. Ama kafamda o kadar şey değişti ki. Yurt dışında yaşama düşüncesi kafama yerleşti. Arada okyanustan öte elle tutulamayacak o kadar fark gördüm ki. Zorluklarla da karşılaştım, pes edip dönen insanları da gördüm. Otelde calisiyordum ve hedefim hep yükselmekti.

Wat 2. senemde otelde supervisor oldum. Hani oyle cok asiri para kazanmadim ama isim rahatti ve huzurluydum.Cok para kazanmaya degil de eglenceye yonelik yasadim her zaman Amerika anilarimi.En buyuk hayalim olan Tomorrowworlde gittim ve dunyanin en buyuk dj lerini gordum ve eglendim. Bunların yanı sıra 100’lerce arkadaşım oldu farklı milletlerden. Geriye dönüp baktığımda kendimde çok şeyin değiştiğini gördüm. Bir çok hayalimi gerçekleştirdim. Amerika hayallerinizi ertelemeyin…

Başar Mahmutoğlu