Ben Atakan Köse herkes gibi amerikaya gidip o büyüleyici ülkeyi görmek için en önemliside bölümümden dolayı hayaller kuran öğrencilerden biriydim.

Bir arkadaşım vasıtasıyla 2014 kışında ozman acentasıyla tanıştım ve işlemlerimi başlattım. CV hazırlamalar,iş görüşmesi, vizeler derken kendimi 21 mayıs 2015 tarihinde lifeguard pozisyonunda maryland’da buldum. İlk gittiğinizde sizi başka bölgelere taşıyabilirler ayrıca ev arkadaşınızı begenmezseniz ya da ev le iş arası uzun gelirse yerinizi değiştirebilirler tabi bu konularda her zaman hakkınızı aramalısınız. Her sorununuzu mutlaka çalıştıgınız yerle paylaşın. Evle ilgili çok hayallere kapılınmamalı sadece masa,tabak,tencere ve şişme yataklar ve bazı beyaz eşyalar mevcut. Çamaşır makinesi evden eve değişiyo ama genellikle bulunmuyo bunun için apartmandaki laundry room kullanılmalı ki buda 1.50 dolar gibi makul bir miktar. Evde genellikle 4 ya da 5 kişi ile kalabilirsiniz ve evle ilgili her soruna kendinizi hazırlamanız ve temizlikle ilgili bazı katı kurallarınızı Türkiye’de bırakmalısınız. Öncelikle cankurtaransanız çok sıkılacagınızı bilmelisiniz, bazen havuzlarda yalnız çalışabilirsiniz. Havuzda su testleri,kloru ve ph derecesini ayarlamak, havuz genel temizligi ve bir cok teknik bakim sizi bekliyor. 8-10 saat havuzu izlemek bana olur ben sıkılmam derseniz bu iş size göre ancak unutmayın ki bizler 2 haftada 100 saate ulaşabiliyoduk ve en çok kazanan bizlerdik. Büyük ihtimalle işe ve markete gitmek için bisikleti kullanacaksınız.

Arkadaş bulmaya özen gösterin ve house party olayına da çok kendinizi kaptırmayın tabi bunlar Maryland’de iseniz geçerli. Her soruna karşı hazırlıklı olun ve asla pes etmeyin çünkü mutlaka çözümünü bulacaksınız. Her şeyden zevk almaya çalışın ve arkadaşlarınızla İngilizcenizi geliştirin ve asla unutmayın; HERKESİN WORK AND TRAVELİ FARKLIDIR.