22 Nisan 2020

Coronavirüs tedbirleri kapsamında Work and Travel başlangıç tarihi şu an için 15 Haziran olarak öngörülmektedir. Bu tarih gelişmelere bağlı olarak değişebileceği için öğrencilerimizin güncel gelişmeleri takip ederek ofislerimiz ile bilet tarihleri konusunda değişiklik yapmadan önce iletişime geçip tarih değişikliği konusunda bilgi alması gerekmektedir.

21 Nisan 2020

ABD başkanı Trump tarafından 21 Nisan tarihinde açıklanan Coronavirus kapsamındaki yeni göç yasasının geçici vize başvuru sahiplerini etkilemeyeceği (J1 vize, F1 vize, B1/B2 vize gibi), ABD’ye göç etmeyi düşünen başvuru sahiplerine sınırlama getireceği bildirildi.

6 Nisan 2020

ABD Büyükelçilik ve Konsolosluk tarafından gönderilen bilgilendirmeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Acil durumlar dışında şu an vize başvurusu almadıklarını, Summer Work and Travel programının misyonları tarafından öncelik verilen bir program olduğunu, içinde bulunduğumuz durumun yaz aylarından önce normale dönebilirse hızlı bir şekilde SWT Randevularına başlanacağını ifade etmişlerdir. Ayrıca Programın iptal olduğuna yönelik kendilerine iletilen henüz bir bilgi olmadığını ve program iptali olması durumunda hemen bilgi vereceklerini vurgulamışlardır. ABD vize vermiyor söylentilerinin gerçeği tam olarak yansıtmadığını belirterek, bu durumun basvuru sahiplerini korumak adına alınan geçici bir karar olduğununun altını çizmişlerdir. YÖK kararıyla ilgili olarak ise ; içinde bulunduğumuz durumun normal şartlarda olmadığından, mevcut durumun düzelmesi durumunda, yaz aylarından önce vize mülakatlarına başlanabilirse öğrencilerin resmi kanallarca farklı çözümlere yönlendirilmesini mutlaka dikkate alacaklarını belirtmişlerdir.

3 Nisan 2020

Korona Virüsü sebebiyle hassas günlerden geçtiğimiz bu dönemde , Ozman Yurt Dışı Eğitim olarak sağlığınızın bizler için önemli olduğunu tekrar hatırlatmak istiyoruz. Salgını sınırlamanın ve kontrol altına almanın en etkili yolu sosyal izolasyon olarak belirtiliyor. Sizlerden uzak kalmamak adına Ozman Yurt Dışı Eğitim olarak sizlerle online olarak iletişimimizin kesintisiz devam edebileceğini hatırlatmak isteriz. Bizlere cep telefonlarımızdan ve mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

30 Mart 2020

ABD State Deparmant önerisi doğrultusunda Exchange program başlangıç tarihi 11 Mayıs olarak güncellenmiştir. Sponsor kurumlarımız tarafından sizlere bilgilendirme maili gönderilmektedir. Work and Travel programının başlangıç tarihi 15 Mayıs olup, Amerika ya erken gidecek tum uluslararası öğrencilere gönderilmektedir. Bu durum sizi etkilememektedir.

28 Mart 2020

Coronavirüs tedbirleri ülkemizde ve tüm dünyada devam etmektedir. Önümüzde daha zor günler var. ABD ve tüm dünya ülkeleri sınırlarını geçici olarak kapatabilirler. Tüm bu önlemler, yaz tatilinizin daha güvenli sağlıklı geçmesi için alınan önlemlerdir. Süreci sizler için yakından takip ediyoruz ve süreçle ilgili gelişmelerle ilgili sizleri zaman zaman bilgilendireceğiz. Bu durumun yaz aylarına kalmadan ortadan kalkacağını düşünmekteyiz.

27 Mart 2020

Departmant of State tarafından yapılan toplantı sonucunda SWT programının gerçekleşmesi için gerekli desteğin sağlandığı ve su an için program iptalinin söz konusu olmadığı bilgisi bizlere ulaşmıştır. Bizler de durumu dikkatle takip ediyor ve krizin tepe noktasının en kısa surede geride kalmasını umut ediyoruz. Sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

24 Mart 2020

Sizler gibi YÖK açıklamalarını takip ediyoruz,  kararın her okula, bölüme ve hatta hocaya göre yansıması farklı olacaktır. Şu an için durumu her yönüyle gözlemlemeye devam ediyoruz.  Durumun değişkenliğinden dolayı alınan karalarda değişiklik veya yeni kararların alınması söz konusu olabilir. Şu an için sabırlı bir şekilde olayların sakinleşmesi ve yönünü belirlemesini bekliyoruz. Sizlerle irtibatta kalmaya devam edeceğiz.

23 Mart 2020

YÖK ün yapmış olduğu açıklama sonrasında okulların akademik takvimlerinde değişiklikler olduğunun ve programa katılma tarihleriniz ile ilgili yaşamakta olduğunuz tedirginliğinizi anlıyoruz. Türkiye ? den her yıl kültürel değişim programlarına binlerce öğrenci katılmaktadır.  Ozman Yurt Dışı Eğitim olarak programın tarihlerini ve katılım için gerekli düzenlemelerin yapılabilmesi adına YÖK nezdinde talepte bulunacağımızı belirtmek isteriz.

18 Mart 2020

Değerli Ozman Öğrencileri, en çok sizlerle olmayı ve sizleri ağırlamayı özledik. Ozman ailesi olarak bizlerde evdeyiz ve sizlerle yeniden  buluşacağımız günleri iple çekiyoruz. Tekrar bir araya geleceğimiz günlere kadar kendinize ve sevdiklerinize iyi bakın. Evde kalın güvende kalın. #StaySafe-