Avustralya Dil Eğitimi

 

Halen Avustralya’da akredite edilmiş ve eğitim kalitesi onaylanmış 100’ün üzerinde ELICOS (English Language Intensive Courses for Overseas Students) (Yabancı Öğrenciler için Yoğun İngilizce Dil kursları) merkezi bulunmaktadır.

ELICOS merkezlerindeki eğitim programlarına katılmak için öğrenci vizesiyle Avustralya’ya giriş yapan kişilerin akredite edilmiş ve eğitim kalitesi onaylanmış ELICOS merkezlerinde full-time eğitim programlarına katılmaları gerekmektedir. Full-time ELICOS eğitim programlarında süreleri 4 ile 48 hafta arasında değişen kurslar mevcuttur. Ayrıca tam-süreli ya da kısmi-süreli olarak da 1 ile 6 hafta arasında değişen dönemler halinde Study Tour (Eğitim Gezileri) programları bulunmaktadır.

’Aussie English’ denilen İngilizce, Avustralya’daki eğitiminiz esnasında karşılaşacağınız kültürün bir parçasıdır. Yüksek öğrenim görmüş bir Avustralyalının İngilizcesi; akademik veya halka açık toplantılarda, basında vb. kullanılan British English ya da American English ile aynı standarttadır.

Pek çok ELICOS merkezi bireyler ve gruplar için eğitim programları önermektedir. Öğrenciler, sabah dersi ile öğleden sonraki etkinlikleri birleştirme ya da eğitimlerini farklı şehirlerdeki üniversiteler arasında bölerek tamamlama imkanına sahipler. Bazı ELICOS merkezleri, İngilizce dil sınıfları için özel uzmanlık programları ve scuba-diving, golf, binicilik ve yelkencilik gibi değişik spor faaliyerleri düzenlemektedir.