Amerika Dil Eğitimi

Belki uzun süredir Amerika’da öğrenim görmeyi düşlüyorsunuz, ya da çalışmalarınızı veya kariyerinizi sürdürmek için İngilizcenizi ilerletmeniz gerektiğini fark ettiniz. Belirli bir Amerikan üniversitesinde, alanınızda uzmanlaşarak geleceğiniz için en iyi yatırımı yapmış olacağınızı keşfetmiş de olabilirsiniz. Sebebi ne olursa olsun, hedeflerinizi gerçekleştirmek için şimdi ABD’ye gitmek istiyorsunuz.
Genel İngilizce Kursları:
Yoğun ve yarı yoğun kurs çeşitleri ile istediğiniz süre içerisinde, hangi seviyede eğitim almak isterseniz dilinizi pekiştirerek akademik veya mesleki hedeflere ulaşmanız hedeflenir. Haftalık yoğunlukları sizin tercihinize göre 20 ile 30 saat arası değişebilir.
9 Aylık Akademik Yıl :
Amacınız uzun süreli yoğun bir program ile İngilizcenizin mümkün olduğu kadar akıcı olması ve bu süre için olabilecek en uygun harcamayı yapmak ise International School Year sizin için en ideal programdır. Haftada 30 ders yoğunlukta, aile yanı konaklamalı, hafta içi günde 2 öğün hafta sonları tam pansiyon, 32 haftalık bu kurs tüm isteklerinizi yanıtlayacak.
5 Aylık Akademik Dönem :
Dil eğitimi için 9 ay ayırmaya gerek görmüyorsanız, belli bir birikim ile başlayacaksanız, yoğun eğitimi 20 Hafta olarak aynı sistemle bu kursu alabilirsiniz. Programımız yoğun kursumuzla aynı müfredatı ve yapıyı izler. Her hafta 30 ders içermektedir. Tüm derslerde İngilizce yazma, okuma, konuşma ve dinlemenin kilit alanlarına ağırlık verilmiştir.
Tüm kurs merkezlerinde bireysel çalışma yapabileceğiniz, deneme TOEFL sınavları alabileceğiniz Multimedya Bilgisayar Merkezi bulunur. Ayrıca boş zamanlarınızda tüm öğrenciler için organize edilen sosyal etkinliklerden yararlanabilir ve kendinizi yalnız hissetmezsiniz.
İş İngilizcesi Kursları:
İş İngilizcesi kurslarımız iş yönetimiyle ilgili bir alanda çalışanlar ya da uluslararası iş yaşamı alanında çalışmak isteyen öğrenciler için uygundur. Genel İngilizce derslerinin yanı sıra iş İngilizcesi derslerinden oluşur. Öncelik iş yerinden farklı ortamlarda iletişim kurabilmek için gerekli dil becerilerinin geliştirilmesine verilir. Öğrenciler iş yaşamı ile ilgili sınavlara girebilecekleri gibi yerli bir şirkette staj yapabilme olanağına da kavuşabilirler.
Teste Hazırlık Kursları:
Okullarımızın birçoğunda TOEFL, GRE, GMAT bir bölümünde ise SAT, LSAT, MCAT, DAT, USMLE, NCLEX, NBDE vb kurslara hazırlık kursları verilebilmektedir.